Razpis – u s t v a r j a l n i n a t e č a j 2 0 18

Razpisujejo

L I T E R A R N O – L I K O V NO – M U L T I M E D I J S K I

u s t v a r j a l n i n a t e č a j 2 0 18

Najboljši dosežki s področja literarne, likovne in filmsko-multimedijske ustvarjalnosti bodo nagrajeni.

Razpisni pogoji natečaja:

A SODELOVANJE NA USTVARJALNEM NATEČAJU

Sodelujejo ustvarjalci v sledečih kategorijah in starosti:

1. LITERARNA DELA OSNOVNOŠOLCEV – nižja stopnja; otroci do 10. leta starosti;
  2. LITERARNA DELA OSNOVNOŠOLCEV – višja stopnja; mladi ustvarjalci do 15. leta starosti;
  3. LITERARNA DELA MLADIH − mladi ustvarjalci do 25. leta starosti;
  4. LITERARNA DELA ODRASLIH – ustvarjalci, starejši od 25 let;
  5. LIKOVNA DELA PREDŠOLSKIH OTROK − vrtci: predšolski otroci
  6. LIKOVNA DELA OSNOVNOŠOLCEVrazredna stopnja: otroci od 6. do 11. leta starosti;
  7. LIKOVNA DELA OSNOVNOŠOLCEV – višja stopnja: otroci od 12. do 15. leta starosti;
  8. LIKOVNA DELA ODRASLIH – ustvarjalci, starejši od 15 let;
  9. MULTIMEDIJSKA USTVARJALNOSTustvarjalci vseh starosti.

B   VSEBINA PRISPEVKOV

1. LITERARNO PODROČJE: vse literarne zvrsti/vrste (proza, poezija, dramatika)
  2. LIKOVNO PODROČJE: likovna dela v različnih tehnikah
  3. MULTIMEDIJSKA USTVARJALNOST: vse zvrsti ustvarjanja na video traku VHS, SVHS ali DV, fotografije, elektronski zapisi, računalniške animacije, tiski …

C   OBLIKA PRISPEVKOV

1. Literarni prispevki morajo biti oddani v pisni obliki v treh izvodih. Vsak izvod mora imeti naslov in biti opremljen z obveznimi podatki.
  2. Vsak likovni in multimedijski izdelek mora imeti naslov in biti opremljen z obveznimi podatki.
  3. Obvezni podatki:
  • ime in priimek avtorja
  • kategorija
  • naziv šole in mentorja (če je avtor šoloobvezen).

Č   DRUGI POGOJI NATEČAJA

1. Avtor se lahko prijavi z največ tremi (3) novonastalimi deli, s tem da je lahko nagrajeno le eno (1) delo istega avtorja v eni kategoriji. V razpisu ne upoštevamo skupinskih del in kolekcij, ki niso predmet nagrajevanja.
  2. Literarnih prispevkov ne vračamo.
  3. Sodelovanje z likovnimi in multimedijskimi prispevki je na avtorjevo odgovornost.
  4. Nagrado in priznanje avtor prevzame osebno, ne pošiljamo po pošti.
  5. S podpisom na prijavnici avtor/zakoniti zastopnik soglaša, da lahko organizator za izvedbo natečaja shranjuje njegove podatke ter da se osebni podatki udeleženca/nagrajenca natečaja javno objavijo.

D   TRAJANJE NATEČAJA IN PODELITEV NAGRAD NAGRAJENCEM

1. Ustvarjalni natečaj traja od 1. decembra 2017 do sobote, 20. januarja 2018.
  2. Komisija bo nagradila tri najboljše prispevke v vsaki kategoriji, prav tako bo komisija pripravila razstavo, na kateri so razstavljena nagrajena dela in nekaj izbranih del po strokovnem mnenju komisije .
  3. Nagrajenci bodo obveščeni pisno po pošti.
  4. Podelitev nagrad bo v nedeljo, 4. februarja 2018, ob 15. uri v Jeričevem domu (Kulturni dom) v Turnišču ob počastitvi slovenskega kulturnega praznika.
  5. Prispevke s prijavnico pošljite na naslov: Občina Turnišče, Štefana Kovača 73, 9224 Turnišče, z dopisom Razpis 2018 ali jih na sedež občine dostavite osebno.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

PRIJAVNICA NA USTVARJALNI NATEČAJ 2018: (PIŠI ČITLJIVO)

USTVARJALEC (ime in priimek)_____________________________________

NASLOV:____________________________________________________

_____________________________________________________________

E-naslov:_______________________Telefon:________________________

Leto rojstva:____________     prinaša svoje delo in ga prijavlja v kategoriji (lahko obkrožite pod točko A ali pripišete naslov/-e del/-a ter kategorijo)______________

________________________________________________________________________________________________________________________________

PODPIS AVTORJA/MENTORJA:_________________________________

V nedeljo,4. februarja 2018, bom prisoten – ne bom prisoten (podčrtaj) na prireditvi in razglasitvi nagrajencev v Turnišču.

Razpis-Ustvarjalni natečaj 2018